Menu główne Menu narzędzia

Team Regaty Sydney-Hobart

kuzniar
Skipper Selmy. Przepłynął ponad 100 tysięcy mil, 60 tysięcy jako kapitan po wodach Arktyki i
Antarktyki. Był za 82 stopniem na północy i za 70 na południu. Biolog, z zamiłowania płetwonurek i wspinacz. Zachowuje zimną krew w trudnych sytuacjach. Współwłaściciel Selmy.
berzynski
Odpoczywa żeglując. Dla siebie pływa na Morze Północne, Beagle Channel, Cape Horn, Drake Passage, Antarktydę. Z rodziną i przyjaciółmi na Adriatyk, do Turcji Grecji, na Sardynię, Korsykę. Kapitan jachtowy. Ma gest i lubi pasjonatów.
brymora
Żegluje od 9 roku życia. W klubie ZEFIR DRAKKAR zajmuje się trenowaniem drużyny żeglarskiej w klasie Optymist i Laser. W regatach pływał sporo. Jest instruktorem żeglarstwa i sędzią II klasy. Żeglarstwo traktuje jako część swojego życia .
gnatowski
Żegluje już prawie 40 lat, jest kapitanem jachtowym. W ciągu wielu rejsów i regat, które odbył, w pamięci najbardziej pozostało mu przepłynięcie drewnianym opalem trasy z Gdyni do Grecji, którą to odbył 2 lata temu pokonując łącznie prawie 6000mil morskich. Armator.
jankowski
Kapitan jachtowy i motorowodny, pilot samolotów ULLa, armator jachtu morskiego, żegluje po Bałtyku, Morzu Północnym, Śródziemnym ... W roku 2012 brał udział w rejsie S/Y Selma Expedition - Cape Horn i fiordy Ziemi Ognistej. Wielokrotnie własnym jachtem brał udział w regatach na Bałtyku, najważniejsze z nich to: Regaty Gdynia – Olands Sodra Grund – Gdynia w 2009 roku ( 2 m.), Regaty Poloneza Świnoujście – Christianso – Świnoujście 2014 rok (4 m. ), kilkakrotnie regaty „Samotników” Memoriał Leonida Teligi ( 2003 rok – 1 m. ).
jasica
Zaczął żeglować już w szkole podstawowej. Przepłynął ponad 20 tysięcy mil po wodach Arktyki i Antarktyki. Z zawodu inżynier mechanik, z doświadczenia radiowiec, projektował i budował stacje radiowe dla jednej z największych grup radiowych w Polsce. W duszy trochę artysta. Niczego nie zostawia przypadkowi. Nieoceniony w trudnych sytuacjach. Współwłaściciel Selmy.
kaczorowski
Startuje regatowo od 1976 roku. Był mistrzem Polski w Optymiście, Mistrzem Świata w klasie Micro, wygrywał w teamie MK-Cafe w Fastnet, płynął na Warcie Polyfarmie w The Race dookoła świata, Startował na Bolsie w Sydney Hobart i żeglował w Minitransat. Będzie siłą fachową na Selmie.
knapik
W wolnym czasie uprawia wspinaczkę górską i skałkową, jazdę na nartach, żeglarstwo. Realizując swoje pasje odwiedził wszystkie kontynenty. Współzałożyciel i Prezes Zarządu Rapid sp. z o.o. . Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Krakowskiej.
kosminski
Kapitan jachtowy, pierwsze uprawnienie żeglarskie zdobył 1991r w Trzebieży. Na hasło Sydney - Hobart ma błysk w oku. Kierowca w samochodowych rajdach przeprawowych. Stomatolog.
laskowski a
Inżynier. Przez 25 lat prowadził własną firmę, którą rok temu sprzedał. Choć nie rozstaje się z biznesem, postanowił więcej czasu przeznaczyć na realizowanie swoich pasji. Od 25 lat żegluje, ostatnie trzy lata na własnym jachcie Benetau 57, ale po raz pierwszy będzie brał udział w takich regatach. Jeździ od dziecka na nartach, łowi ryby w norweskich fiordach i aktualnie rozpoczyna przygodę z lataniem samolotami sportowymi. Ma czwórkę dorosłych dzieci, na regaty płynie z najmłodszym synem. Cieszy się, że pozna fascynujących ludzi i nabierze nowych doświadczeń.
laskowski e
Student drugiego roku AGH na kierunku zarządzanie i inżynieria Produkcji. Pochodzi z Częstochowy gdzie uczęszczał do liceum. Uprawia liczne sporty: kitesurfing, żeglarstwo, snowboard ,narty. Od tego roku zaczął swoją przygodę z motocyklami. Lubi sobie stawiać cele i dążyć do ich realizacji. Kolejnym z nich są regaty Sydney - Hobart.
lopata
Przepłynął 130 tysięcy mil, 20 tysięcy jako kapitan po wodach Antarktyki. Przepłynął Atlantyk wzdłuż i Pacyfik wszerz. 4 miesiące spędził na żaglowcu Pogoria współtworząc kadrę "Szkół Pod Żaglami" w tym jako I oficer i dyrektor. 12 lat jako kapitan na ponad 70 różnych typach jachtów. Współorganizator żeglarskich eventów dla firm, instruktor żeglarstwa, fotograf pasjonat, autor zdjęć wystawy „Selma Expeditions na Morzu Weddella”. Żeglarz zawodowy. Od 2009 r. stały kapitan s/y Selma Expeditions.
matuszak
Kapitan jachtowy. Armator jachtu. Żegluje od dwudziestu lat ,jak tylko obowiązki zawodowe pozwalają. Doświadczenie żeglarskie to kilkadziesiąt rejsów po Bałtyku, Wyspach Kanaryjskich, Norwegii, Grecji, Chorwacji. W 2012 roku dwukrotnie opłynął Przylądek Horn na Selmie Expeditions. W 2014 roku popłynął Selmą Expeditions na Antarktydę. Zimą w wolnych chwilach uprawia narciarstwo alpejskie.
mioduszewski
Lekarz chirurg-ortopeda. Założyciel i współwłaściciel Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika. Bez doświadczenia w regatach oceanicznych. Jachtowy sternik morski, pływał po morzu Bałtyckim, Irlandzkim, Śródziemnym i Atlantyku. Poza żeglarstwem narciarz, piłkarz, motocyklista, hokeista, maratończyk.
obidzinski
Kolekcjoner mocnych wrażeń na wodzie i na lądzie; w sporcie i w biznesie; w lato i w zimę. Zwiedził Świat w poszukiwaniu najlepszych miejsc do kiteboardingu czy narciarstwa pozatrasowego. Ale też restrukturyzował huty w Kazachstanie, zarządzał szybem naftowym w Nigerii i budował hotele na Zanzibarze. Doktorant ekonomii. Kapitan jachtowy (Svalbard, Horn, Antarktyda... Seszele :)), instruktor narciarstwa.
slusarek
Na co dzień adwokat. W drugim życiu żeglarz i narciarz. W jednym i drugim uwielbia ciekawe projekty. Na przykład Atlantyk we dwóch albo skitury i zjazd z Mont Blanc. Żegluje od dawna, najpierw w Jacht Klubie Polskim później niezależnie. Oprócz wypraw rodzinnych ulubione zajęcie to starty w regatach - skipper w regatach amatorskich na Śródziemnym. Jak już znajdzie wolny czas najchętniej wsiada na swojego 40 letniego Finna.
skrzyszowski
Na co dzień zajmuje się żeglarstwem. Przepłynął jachtem ponad 32 tysiące mil morskich, 5 razy brał udział w wyprawach żeglarskich na Antarktydę. W wolnych chwilach pracuje jako instruktor żeglarstwa i narciarstwa. Jego wielką pasją są regaty. Obecnie poświęca jej cały swój czas pływając na wymagających jachtach jak np. sportowe katamarany czy VOR 60, biorąc udział w prestiżowych regatach : Fastnet, Cowes Week, Middle Sea Race, Round Britain & Ireland. Jego największym marzeniem jest udział w regatach wokółziemskich Volvo Ocean Race. Narciarz, podróżnik, organizuje trekkingi w Ameryce Pd.
wesolowski
Żeglarz, pływał na północnym Oceanie Atlantyckim, Grenlandii, Zatoce Baffina, Kanadzie.
Kierowca rajdowych samochodów zabytkowych. Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych rajdach pojazdów zabytkowych . Jest pierwszym polskim kierowcą, który ukończył największy i wyjątkowy rajd Mille Miglia w 2010 roku oraz rajd Pekin - Paryż 2013.
Aktywny inwestor, szczególnie w zakresie nowych technologii, działa także w funduszach venture capital.
zycki
Od 12 roku życia żegluje regatowo głównie w klasach olimpijskich. W latach 2001-2003 był członkiem polskiego zespołu Polska 1 przygotowującego się do startu w regatach America’s Cup. Zdobył wraz z Mateuszem Kusznierewiczem mistrzostwo świata i mistrzostwo Europy w klasie Star, dwukrotnie brał udział w igrzyskach olimpijskich. W regatach oceanicznych – do tej pory prawie bez doświadczenia, w wyścigu Sydney Hobart wystartuje po raz pierwszy. Od 2002 roku pracuje jako dziennikarz w miesięczniku sportów wodnych „Żagle”. Ma żonę Małgosię i trzy córki – Polę, Maję i Melę.

Team Morze Rossa

kuzniar
Skipper Wyprawy. Śpi w sterówce z widokiem na morze, pije czarną herbatę ze
szczurem bez cukru. Biolog, z zamiłowania żeglarz, płetwonurek i wspinacz. Motor napędowy
wszystkich działań zespołu. Prawdziwy lider ekspedycji. Podobno zachowuje zimną krew w trudnych sytuacjach. Nigdy się nie poddaje.
gawron
Trzeba liczyć się co najmniej z podwójnym bagażem. Wrodzona
elegancja. Sprzętowiec. Ulubiony kolor żółty i pomarańczowy. Niezależnie od
pogody wychodzi na wachtę z uśmiechem.
dusam jamny
Czech a właściwie morawiak i polonofil. Studiował w szkole morskiej w Szczecinie, zbudował czeską stacje antarktyczną na wyspie Jamesa Rossa. Tryska dobrym humorem a opowiadaniami potrafi rozbawić każde towarzystwo. Selmą na Antarktydzie dwa razy.
jasica
Co-skipper. Zaczął żeglować już w podstawówce. Dla niego nie ma
spraw nie do załatwienia. Pracowity motor Wyprawy. Elektronika, elektryka,
dokumentacja filmowa, kontakty z IAATO, formalności wszystko na jego głowie. W
duszy artysta. Na pokładzie dobry duch, zmarzniętemu poda kubek herbaty i
postoi na wachcie godzinkę dłużej.
lubaczewski
Trudno się z nim skontaktować bo wciąż jest na kolejnej
wyprawie. Trudno też znaleźć osobę aż tak bezkonfliktową. Chomikuje
przywiezione na rejs słodycze i kiedy trzeba podnosi nimi morale załogi.
lopata
Skipper na Selmie. Niezły. Instruktor żeglarstwa. Ugotuje coś z
niczego i kiedy trzeba zagra na gitarze. Pisze raczej poetycznie. Skutecznie łapie tuńczyki na sushi. W kolonii pingwinów trudno oderwać go od fotografowania.
pelka
Filozof. Czyścioszek. Za dużo nie mówi. Na wachty wychodzi jak
w zegarku. Dołączył do nas w pierwszym sezonie Selmy kiedy płynęliśmy na
Spitsbergen, potem był trzy razy na Antarktydzie. Można na niego liczyć.
rychlik
Zaimponował nam że decyduje sie na taki rejs. Ma zacięcie
sportowca i duże doświadczenie życiowe. Dusza człowiek, myśli jak innym pomóc i
wciela to w życie. Podeśle Ci okazją Twoje ulubione grzybki albo śledzika...
skrzyszowski
Wnosi beztroskę i żywiołową radość młodości. Marzy o udziale w Volvo Ocean Race i trenuje od dwóch lat. Uda mu się na pewno. Góry, narty, podróż i od razu ma błysk w oku. Na Selmie nie wiemy ile już razy. Bałaganiarz.
swies
Dopingował nas do tej wyprawy od zawsze. Tworzy wystawy
Biało-czerwona na .... Dobry duch i poszukiwacz archiwaliów. Zawsze można od
niego pożyczyć dobrą książkę. Dżentelmen. Milczek. Zawsze mile widziany na
pokładzie. Antarktyda na Selmie trzy razy. Ma zawsze paczkę papierosów przy
sobie.
zaluski
Zwalisty. Gaduła. O przygodach swoich psów Kury i Bociana
opowiada barwne historie godzinami. Nie ma nudy. Niezastąpiony kucharz.
Uparty. Za przyjaciółmi stoi murem.

Team Lądowy

dobrzanska
routing meteorologiczny
cieliszak
Media Partners - Media
support techniczny
support techniczny
koordynacja medyczna
przygotowania w Australii
support techniczny
routing meteorologiczny
przygotowania w Australii

Podziękowania

 

Wsparcie otrzymaliśmy od Partnerów, Mecenasów Wyprawy, od naszych przyjaciół, którzy w różnej formie pomagają nam i dopingują w dążeniu do celu

- przy ich pomocy popłyniemy na koniec świata. Dziękujemy Wszystkim. Bez Was było by to niemożliwe.

 

Specjalne podziękowania dla:

Tomka Berzyńskiego, Katarzyny Chwedorzewskiej, Antka Dzika, Janusz Janczewskiego, Kazika Jasicy, Wojtka Jacobsona, Dusana Jamnego, Agnieszki Kanafy, Ani Kidawy, Izabeli Kiriczok Święs, Bernarda Korybalskiego, Pawła Kubiczka, Rafała Łuczaka, Piotra Michałowskiego, Kamili Nowocin, Piotra Obidzińskiego, Marka Padjasa, Ali Pichiewicz, Pawła Rokicińskiego, Romana Rossa, Bohdana Sienkiewicza, Gabriela Suplewskiego, Tomka Szewczyka, Andrzeja Szretera, Henia Wolskiego.

 

kolorama©2014 Selma Expeditions All Rights Reserved