Menu główne Menu narzędzia

News - Wszystkie

Południowy Atlantyk, okolice Argentyny.

2015-04-08
Południowy Atlantyk, okolice Argentyny.

08.04.2015r.


OD SKIPPERA:

Wyprawa SELMA ANTARKTYDA WYTRWAŁOŚĆ została zakończona. Trwała rok, bez 2 dni:  od 06 kwietnia 2014 roku do 04 kwietnia 2015. Razem to 23 000 mil fantastycznej przygody przez Atlantyk, Pacyfik, Morze Tasamana w Regatach Sydney-Hobart i na Morzu Rossa, jednym z najtrudniejszych i najzimniejszych mórz Ziemi. Ze świetnymi załogami. Ale ten sukces nie byłby możliwy bez tak życzliwego dopingu tysięcy kibiców naszej Wyprawy. Dziękujemy wszystkim, którzy - chociaż na odległość - ale przecież żeglowali razem z nami. Dziękujemy za Wytrwałość!

Na bezpośrednie spotkanie w Polsce będzie czas podczas kolejnych odsłon Wystawy Fotograficznej dokumentującej Wyprawę. Najpierw - 16 maja w Muzeum Sportu i Turystyki w Centrum Olimpijskim w Warszawie, potem w czerwcu w Bydgoszczy, w lipcu w Iławie.


COŚ SIĘ KOŃCZY I COŚ SIĘ ZACZYNA.
Wyprawa SELMA-ANTARKTYDA-WYTRWAŁOŚĆ zakończona, ale to przecież nie koniec przygód na s/y Selma Expeditions. Po 3 dobach pobytu w Mar del Plata jacht wystartował do kolejnego rejsu z nową załogą. Ocean wzywa.

Cumy już oddane. Obecny rejs odbędzie się w 3 etapach (przez Recife i Barbados) i zakończy się w kanadyjskim Halifaxie. Tam nastąpi krótki remont przygotowujący Selmę do żeglowania - w lipcu na Grenlandii a w sierpniu i wrześniu (jeśli stan lodu w cieśninach kanadyjskich pozwoli) przez osławiony North West Passage (Przejście Północno-Zachodnie - morska droga z Europy do wschodniej Azji prowadząca drogami wodnymi wewnątrz Archipelagu Arktycznego).

Potem Selma wróci do Patagonii - na początek lata na półkuli południowej czyli w grudniu 2015 - i rozpocznie kolejny sezon rejsów na Antarktydę.

Takie są plany :-)

Bieżące relacje z pokładu z naszej kolejnej wyprawy oraz informacje o następnych rejsach dostępne są na stronie: www.selmaexpeditions.com

Zapraszamy na pokład :)


Piotr Kuźniar, kapitan

 


JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE!

Nasz sukces nie byłby możliwy bez całej armii ludzi wspierających naszą Wyprawę!Wielkie podziękowania dla TEAMU LĄDOWEGO, który "płynie razem z nami":

Anii Dobrzańskiej, Justyny Łopaty, Bartka Kozika, Piotra Kanafy, Janusza Cieliszaka, Krzysia Susa, Przemka Bilskiego, Ani Gruszki, Kazika Skuratowicza, Jurka Makedońskiego - dzięki nim mogliśmy przygotować Selmę do wyprawy, przekazywać bezpośrednie relacje i bezpieczniej płynąć.

Szczególne podziękowania (podziękowania są długie !) dla:

Tomka Brymory, Bogusia Gnatowskiego, Zenka Jankowskiego,Jarka kaczorowskiego, Adama Knapika, Pawła Kośmińskiego, Arka Łaskowskiego, Ernesta Łaskowskiego, Jurka Matuszaka, Andrzeja Mioduszewskiego, Piotrka Obidzińskiego, Celiny i Lecha Rabendy, Maćka Ślusarka, Tadeusza Wesołowskiego i Domika Życkiego - naszych Mecenasów i uczestników Regat Rolex Sydney Hobart Yacht Race 2014.

Dla Tomka Berzyńskiego za wyposażenie Selmy w sprzęt łączności satelitarnej, dzięki któremu  mogliście razem z nami uczestniczyć w Wyprawie!

Naszych PARTNERÓW TECHNICZNYCH:
Dusana Jamnego i Oceanshipping, która przewiozła nam do Australii kontener ze sprzętem z Polski
Firmy Lanex, która wyposażyła Selmę BEZINTERESOWNIE w nowy garnitur lin. Sprawdzają się znakomicie.
Firmy Samsung za możliwość testowania Tabletu Activ Tab
Ryszarda Paluszkiewicza z firmy Konfexim (Eques) z Siechnic, producenta naszych kombinezonów ratunkowych.
Jacka Stencla, właściciela firmy Pasja z Mikołowa, za całkowicie bezinteresowne wsparcie materiałami reklamowymi naszej wyprawy.
a także gorące podziękowania dla firm Eljacht, La Sportiva, Majer, Rakiety.pl, Skalnik, Narval.

Naszych PATRONÓW MEDIALNYCH: Polskie Radio Jedynka, Magazyn Żagle i Portal Morski
i HONOROWYCH: PZŻ, LMR i Biało-czerwona

Dziękujemy ZA POMOC PRZY ORGANIZOWANIU WYPRAWY:

Czarkowi Bartosiewiczowi, Krzyśkowi Gralakowi z rodziną (Kasią i Sylwią), Januszowi Janczewskiemu, Beacie Jasicy, Kazikowi Jasicy, Ani Kidawie, Kasi Chwedorzewskiej , Andrzejowi Kiełsznia, Izie Kiriczok (www.bialo-czerwona.org), Krzyśkowi Koniecznemu, Magdzie Kopczyńskiej, Bernardowi Korybalskiemu, Królikowskiemu (UM Gdynia), Pawłowi Kubiczkowi, Jarkowi Lehwarkowi, Rafałowi Łuczakowi, Pawłowi Rokicińskiemu, Piotrowi Michałowskiemu, Gieniowi Moczydłowskiemu, Piotrkowi Nowackiemu, Markowi Pajdasowi, Zosi i Jankowi Pakulskim, Jankowi Pecharowi, Ali Pichiewicz, Romanowi Rossa, Bohdanowi Sienkiewiczowi, Oli Sobczak, Andrzejowi Szreter, Zbyszkowi Wyganowskiemu, Sławkowi Rudnickiemu, Marcinowi Zielińskiemu, Piotrkowi Żelaznemu, Ziggiemu Jackowi i Siostrom z Hobart, Oli Król, Antkowi Dzikowi, Heniowi Wolskiemu, Agnieszce Kanafie, Wojtkowi Jacobsonowi, Kamili Nowocin, Gabrielowi Suplewskiemu, Tomkowi Szewczykowi, Darkowi Nerkowskiemu, Jackowi i Markowi Guzowskim, Heniowi Safierowi!

 

 

Zaloga 1 Etapu Wyprawy S A W na Hornie Archiwum SelmaExpeditions.com

Załoga 1 Etapu Wyprawy.

 

Kpt. Piotr Kuniar Start Wyprawy Horn 08.04.2014 Fot.J.Cieliszak SelmaExpeditions

Piotr Kuniar - start Wyprawy, Horn 08.04.2014. Fot. J.Cieliszak

 

Piter w portretach 01 TLopa

Okolice Wyspy Piotra I. Fot. T. Łopata

 

prace pokladowe konserwacja kabestanu TLopata

Krzyś, Dusan i Piotr. Prace pokładowe - konserwacja kabestanu, fot. T. Łopata

 

Kpt. PiotrKuniar Za chwile wyprawa zamknie petle przy Hornie fot.PiotrLubaczewski SelmaExpeditions.com

Za chwilę wyprawa zamknie pętlę przy Hornie, fot.P. Lubaczewski

 

Kpt. Kuniar i zaoga ostatniego etapu Wyprawy Selma Antarktyda Wytrwaoc

Mar del Plata - Yate Club Argentino. Załoga ostatniego etapu Wyprawy Selma Antarktyda Wytrwałość.

 

 

wysłano z GALAXY Tab active

Powrót
kolorama©2014 Selma Expeditions All Rights Reserved