Menu główne Menu narzędzia

News - Wszystkie

Atlantyk - przygotowania do Świąt Wielkanocnych (wideorelacja).

2015-04-04
Atlantyk - przygotowania do Świąt Wielkanocnych (wideorelacja).

03.04.2015, Atlantyk.

Jesteśmy już na końcówce 40tek. W dalszym ciągu kierujemy się na Północ. Płyniemy i nie płyniemy. Albo ostro do przodu, albo cisza. Po zmierzchu, na horyzoncie szalała wielka burza, ale całkowicie bezgłośna. Widać było potężne rozbłyski, które rozciągały się na  60 stopni przed dziobem. Odczucie jakbyśmy wpływali w oko cyklonu. W tym czasie trudno było utrzymać kurs, bo wiatr kompletnie ucichł. Przepiękny zachód słońca zapalający ogniem chmury na niebie. Było czerwono, potem granatowo, biało, a na końcu gwieździście i księżycowo - w pełni! Pięknie, tylko bezwietrznie... Pogoda wyżowa, słońce i słabe wiatry ze zmiennych kierunków.

Nasza Bubulcus ibis (czapla) pojawiła się ponownie na pokładzie Selmy. Chyba powoli się oswaja, bo siada już bliżej sternika, na relingach :)

Przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Sprzątanie, wypieki - zupełnie jak w domu. Myślimy o bliskich i planujemy - co zrobimy najpierw - kiedy wreszcie dotrzemy do cywilizacji. Jak na razie na pierwszym miejscu jest - gorący prysznic.

Płyniemy cały czas na żaglach. Do Mar del Plata prawdopodobnie dotrzemy 4.04 po południu (czasu polskiego). Ale na morzu nigdy nie ma pewnych dróg.

Z pokładu życzymy Wesołych Świąt i żeby nie zabrakło Wam wody na śmigusa dyngusa!

Piotr, Jacek, Leon, Damian, Wifi, Tomek , Luby, Kris, Duszan, Krzysiek i Artur.

 

 

wysłano z GALAXY Tab active

Powrót
kolorama©2014 Selma Expeditions All Rights Reserved